Targi Gifa 2019 – nasza relacja

W dniach od 25 do 29 czerwca w Dusseldorfie odbyły się Międzynarodowe Targi Metalurgiczne Gifa oraz Thermprocess 2019. To cykliczne wydarzenie jest czymś w rodzaju inspiracji dla przedsiębiorców blisko związanych z obróbką metali, a w szczególności zainteresowanych procesami termicznymi. Ponad 2000 wystawców z całego świata robi wrażenie i to wcale nie samą ilością, ale materiałami, produktami i technologiami jakimi mogą się poszczycić. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji dającej pewien wgląd w Jasny Świat Metali.

Ciepło (a właściwie gorąco) sprawiają, że metal zmienia swoje właściwości i staje się materiałem gotowym na najróżniejszą obróbkę, by w efekcie końcowym stać się produktem przynoszącym człowiekowi wymierne korzyści. Targi dają możliwość dostrzec, w którym kierunku podąża światowy przemysł metalurgiczny oraz jak przyczynia się to rozwoju nie tylko samego przemysłu, ale również poziomu życia człowieka. Duże wrażenie robią nie tylko nowe pomysły i urządzenia, ale również zdecydowane tempo z jakim na światowym rynku swoją obecność zaznacza azjatycka konkurencja. Coraz większe zainteresowanie, coraz więcej producentów, coraz więcej coraz lepszych materiałów. Wielu wystawców ze swoich przestrzeni wystawowych stworzyło wręcz działa sztuki. Nawet jeśli nie miało to bezpośredniego związku z twoją specjalizacją, nie sposób było się nie zatrzymać i nacieszyć oko kreatywnym podejściem do termicznej obróbki metalu.

procesy cieplne metali

Tego typu przedsięwzięcia, to nie tylko możliwość odkrywania nowych możliwości i poznawania przyszłych partnerów biznesowych. To również okazja do spędzenia czasu z tymi, z którymi współpracuje się już od lat. Sympatyczna atmosfera nie ograniczana do biurka, komputera i maila, na którego trzeba odpowiedzieć daje możliwość poznania się bliżej, zacieśnienie więzi oraz wymiany doświadczeń. Dzięki temu nie ograniczasz się tyko do wąskiego spojrzenia na rodzimy rynek i swój własny biznes, ale potrafisz spojrzeć znacznie szerzej, by dostrzec siebie i swoją działalność w kontekście globalnego rozwoju przemysłu. Z takim nastawieniem produkcja, czy handel nabierają zupełnie innego znaczenia, nie stłamszonego przez ciasny uścisk jedynie wymiernych korzyści.

Zupełnie inną kwestią, ale godną poruszenia, jest perfekcyjna organizacja Targów. Począwszy od parkowania samochodów, dowozu do hal targowych po niezwykłą funkcjonalność hal targowych, dostrzega się tutaj inteligentne projektowanie z myślą o człowieku, a nie tylko efektywnym wykorzystaniu przestrzeni.

Gifa 2019 to już historia, która jednak odbiła się szerokim echem w świecie metalurgii i będzie mieć na niego wpływ przez najbliższe lata. Bardzo było nam miło wziąć w tym osobisty udział.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *